Msze św. w tygodniu:
BAZYLIKA:
6:15, 8:15(bez wtorku), 18:30.

Kościół Zwiastowania NMP:
wtorek o godz. 8:15.

Kaplica w szpitalu:
wtorek, czwartek o godz. 6:00.

Msze św. niedzielne:
BAZYLIKA:
8:00, 9:30, 10:45, 12:00, 18:30.

Kościół Wniebowzięcia NMP:
10:00 (dla dzieci – z wyłączeniem wakacji), 11:30 (dla młodzieży).

Kościół w Lasku Złotogłowickim:
 15:00 (od maja do października o godz. 14:45 – nabożeństwo maryjne).

Kaplica w szpitalu: 7:00.

Czuwanie Fatimskie:
Każdego trzynastego dnia miesiąca począwszy od maja, aż do października w Kościele Wniebowzięcia NMP odbywają się Czuwania Fatimskie. Po nabożeństwie procesja do BAZYLIKI, a następnie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
Parafia przy Bazylice św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie
Pl. Katedralny 7
48-300 Nysa

tel.: 77.433.25.05 wew. 21
faks: 77.433.43.00
e-mail: parafia@bazylika-nysa.pl
Wolontariat młodzieżowy
Wolontariat młodzieżowy - Wspólnoty - Strona główna

Wolontariat młodzieżowy
Opiekun: ks. prob. Mikołaj Mróz

Zapraszamy młodzież gimnazjalną oraz starszą na spotkania w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek w miesiącu o g.19.00 w salce na plebanii.

Chcemy pomagać na miarę swoich sił i możliwości osobom starszym, chorym i dzieciom w rodzinach wielodzietnych oraz ośrodkach wychowawczych. Organizujemy prezenty świąteczne na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Dla starszych i dzieci w domach opieki – wieczorki artystyczne i zabawy. Zapraszamy: dzielenie się z innymi kształtuje charakter!

 

                  Parafialny Woluntariat Młodzieżowy działa przy naszej parafi już prawie 10 lat. Powstał dosyć spontanicznie, gdy wyczułem, że młodzież garnie się do dobroczynności, czli zrobić coś dobrego. Grupa, która się regularnie spotyka, to takie "babskie ciasto", gdzie rzadkością jest rodzynek, czyli chłopcy. Na cotygodniowym spotkaniu (1 i 2 poniedziałek miesiąca o godz.19.00, Sala Eichendorffa w Nowym Budynku) dziewczęt lubią sie najpierw wygadać. Potem przygotowywana jest lub omawiana następna impreza-akcja. Na koniec spotkania jest tzw. obroczek duchowy, czyli święte słowo z krótka modlitwą i błogosławieństwem.

Nasze coroczne imprezy-akcje:

- w listopadzie odwiedzamy Domy Pomocy Społecznej (Koperniki, Nysa...) z przygotowanym przez nas tzw. podwieczorkiem przy mikrofonie. W grupie są "specjaliści" i różne talenty. Np. 21 listopada odwiedzamy Koperniki i młodzież wykona: breakdans, taniec klasyczny, klasyka na wiolanczeli, skecz, fragment Pana Tadeusza rozpisany na role oraz piosenki biesiadne. Konferansjer poprowadzi całość.

 - w grudniu (Adwent) jedziemy na wagary jednodniowe do Krakowa(jest to w istocie pielgrzymka do grobu św. Jacka Ślązaka krakowskiego oraz odwiedziny s.Katarzyny(rodowita nysanka!) w klauzurowym klasztorze Panien Bernardynek przy ul. Poselskiej. Potem oczywiście buszowanie na Rynku krakowskim, gdzie trwa Jarmar Adwentowy(cudowny!!!).

 - w grudniu własnoręcznie przygotowujemy małe świateczne upominki dla chorych naszej parafii. Przed świętami idziemy z kapłanem, który chorym zanosi Komunię św. i wręczamy nasze upominki oraz składamy świąteczne życzenia.

- w grudniu, przed Wigilią, rozwozimy do rodzin wielodzietnych zakupy świąteczne, które złożyli parafianie.

To tylko przykłady naszej jesinno-zimowej aktywności. Przyjdż! Przekonaj się, że dobrze można zawsze czynić.

 

                                                                                                MM i woluntariusze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Sobota XXXII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Elżbiety Węgierskiej
  17 listopada 2018r.
  Ostatnio dodany przez:
  Dnia: 01.01.1970 01:00:00

  Treść:
  Nasze publikacje