Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.X.21 – 09.X.2022

1.    Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą:
·      składamy Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
·      do nabycia gazetka parafialna Pielgrzym oraz Gość Niedzielny;
·      po Mszy św. o 12.00 spotkanie róż różańcowych w Bazylice;
·      nabożeństwo różańcowe w Bazylice o godz. 17.45 poprowadzi 10. Róża różańcowa;
·      o godz. 19.10 na antenie TVP3 odbędzie się premiera filmu pt. „Porozmawiajmy
       o Kościele”, nakręconego z okazji Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej. Ten 55-minutowy film dokumentalny jest wieloplanowym portretem żywego Kościoła          Opolskiego. Reżyserem filmu jest ks. prof. Marek Lis.
 
2.  KANCELARIA PARAFIALNA czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 11.00 oraz po południu od godz. 17.00 do 18.00. W soboty, niedziele i święta kancelaria będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebami można zgłaszać w każdym czasie.
     
3.  SPOWIEDŹ ŚW. w Bazylice codziennie przed Mszami św.: rano od godz. 8.00 do 8.15, wieczorem od 18.00 do 18.30. Spowiadamy również, w miarę możliwości, w niedzielę pomiędzy i w czasie Mszy św.
 
4.  Przeżywamy październik – MIESIĄC RÓŻAŃCOWY. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe do Bazyliki o godz. 17.45. Nabożeństwa prowadzone będą przez grupy parafialne i róże różańcowe - w tym tygodniu w następującym porządku:
·      w poniedziałek różaniec prowadzi 7. Róża różańcowa;
·      we wtorek – 1. i 2. Róża różańcowa;
·      w środę – 3. Róża różańcowa;
·      w czwartek – 4. Róża różańcowa;
·      w piątek – 5. i 6. Róża różańcowa;
·      w sobotę – 7. Róża różańcowa;
·      w przyszłą niedzielę – 10. Róża różańcowa.
 
5.  W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Kongregacji Kobiet Katolickich św. Anny w sali św. Jadwigi na plebanii.
 
6.  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek, 3.10.2022, o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.) do salki na plebanii.
 
7.  W czwartek od 16.00 do 17.00 dyżur biura Caritas, a po nim spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 17.15.  
 
8.  Chór parafialny „Cantores Sancti Jacobi” prowadzi nabór osób chcących spróbować swoich sił w śpiewie zespołowym. Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku do wspólnego uwielbienia Boga śpiewem. Próby odbywają się we wtorki i w piątki o godz. 19.15 w sali św. Jadwigi na plebanii. Cenimy przede wszystkim panującą w chórze atmosferę zrozumienia, życzliwości, a także radości ze wspólnego muzykowania. Hołdujemy zasadę: „Kto dobrze śpiewa, modli się podwójnie”.
 
9.  Diecezjalny Duszpasterz Misyjny zaprasza Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w sprawy misyjne na spotkanie misyjne w salce przy Bazylice w sobotę, 8.10, o godz. 10.00.
 
10.         W przyszłą niedzielę, 9.10, przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
·      kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
·      Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 11.00.
 
11.         W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek zmarłych naszyvch Parafian: śp. Artura KAMIŃSKIEGO, śp. Zbigniewa STRZELCZYKA, śp. Mariannę ŁAGODĘ, śp. Bożenę ZWIESKŁOWSKĄ oraz śp. Waldemara SMOGÓRĘ. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…