Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.VI.21 – 03.VII.2022

1.  Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą:
·      Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
·      do nabycia gazetka parafialna Pielgrzym oraz Gość Niedzielny;
·      z racji rozpoczętych już wakacji, od dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 10.00. Zapraszamy w wakacyjne niedziele o godz. 11.30;
·      na Górze św. Anny, w ramach dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców, o godz. 10.00 sprawowana będzie Eucharystia z aktem zawierzenia Bogu rodzin naszej diecezji;
·      po południu o godz. 14.45 Msza św. w kościele w lasku złotogłowickim, nieszpory w Bazylice o godz. 18.15, a po nich Msza św. o godz. 18.30.
 
2.  Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału kursach przedmałżeńskich. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 2-3 lipca 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) jest prowadzony w Domu Parafialnym nyskiej Bazyliki. Bliższe informacje na stronie: www.rodzinnanysa.pl oraz na plakatach.
 
3.  UWAGA! Drodzy Parafianie, w związku z rozpoczętym czasem wakacyjnym, od jutra, tj. 27.06, przez cały okres wakacyjny KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna od poniedziałku do piątku 1 godzinę po Mszy św. o godz. 8.15 i 1 godzinę przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy więc w sprawach kancelaryjnych w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek w godzinach od 9.00 do 10.00 oraz po południu od godz. 17.00 do 18.00. Kancelaria NIECZYNNA będzie w soboty i niedziele. Sprawy związane z pogrzebami można zgłaszać w każdym czasie.
 
4.   We wtorek, 28.06, przypada 50. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej – Msza św. w tej intencji będzie w/w wtorek w kościele Zwiastowania o godzinie 8.15. W środę, 29.06, przeżywać będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 
5.   W Roku Jubileuszowym 50-lecia naszej diecezji oraz podczas trwającego Synodu o Synodalności, bp Andrzej Czaja zaprasza wszystkich Wiernych do wyruszenia na CAMINO Nyską Drogą św. Jakuba. W dniach 30.06 – 03.07.2022 r. (czwartek-niedziela) pielgrzymi wraz z Księdzem Biskupem przejdą przez miejscowości naszej diecezji, idąc Szlakiem Jakubowym z Głuchołaz do Skorogoszczy. Na Camino nie trzeba się zapisywać; wystarczy przybyć do wyznaczonego miejsca w zaplanowanym czasie. Na wspólne wędrowanie można wybrać jeden odcinek, jeden dzień lub całą trasę. Każdego dnia Camina zaplanowano wspólną Eucharystię oraz modlitwę Liturgią Godzin w kościołach znajdujących się na pątniczym szlaku. Camino będzie także okazją do synodalnych rozmów uczestników z księdzem biskupem i między sobą. W gablotce zamieszczony jest informator z programem, trasą i zaproszeniem. W naszej Bazylice Ks. Biskup będzie sprawował Mszę św. w piątek, 1.07, o godz. 8.15 - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę, 2.07, zapraszamy na różaniec wynagradzający o godz. 7.45, który poprowadzi Kongregacja Kobiet Katolickich św. Anny.
 
7.  W przyszłą niedzielę, 3.07, przypada XIV Niedziela Zwykła:
·      kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
·      przypominamy, że w czasie wakacji nie będzie Mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 10.00. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 11.30.


8.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
·      Tomasz MIZIA z Nysy i Magdalena BRONIAREK z Nysy, zap. I;
 
9.  Informujemy, że nasz PARAFIALNY ODPUST ku czci św. Jakuba przeżywać będziemy w niedzielę, 24.07. Już dziś serdecznie Was zapraszamy do wspólnego świętowania. W czasie Mszy św. odpustowych prosić będziemy za wstawiennictwem naszego Patrona o potrzebne dla nas łaski, a po południu (od godz. 15.00 do 18.00) planujemy FESTYN JAKUBOWY z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych.


10.   W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek zmarłych, wśród których byli:
śp. Stanisław WOŁOSZYN,  śp. Adela PODGÓRSKA oraz śp. Bogusław LEJTARCZUK. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…