ZWIEDZANIE

BAZYLIKA

Samodzielne zwiedzanie możliwe jest w godzinach otwarcia Bazyliki:

  • od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00 do 19:30.
  • w niedzielę od 8:00 do 19:30.

Ułatwieniem dla turystów są tablice informacyjne z kodami QR zamontowane w bocznych nawach kościoła. Kody QR pozwalają na uzyskanie informacji o zabytkach. Do zeskanowania kodów służą odpowiednie aplikacje, które można pobrać i zainstalować na swoim smartfonie.

Zwracamy się z prośbą o niezwiedzanie kościoła podczas nabożeństw!

Zwiedzanie Bazyliki z audioprzewodnikiem

Istnieje możliwość wypożyczenia audioprzewodników w kancelarii Parafii (znajduje się w budynku plebanii za dzwonnicą). Godziny otwarcia kancelarii znajdziecie Państwo TUTAJ. Parafia posiada 20 szt. audioprzewodników.

Uwaga! Zalecamy wcześniejsze poinformowanie o chęci wypożyczenia audioprzewodników. W tym celu należy kontaktować się z kancelarią lub ks. proboszczem.

Zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem

W przypadku chęci zwiedzania Bazyliki z przewodnikiem prosimy o wcześniejsze umówienie się w kancelarii lub u ks. proboszcza.

GALERIA NA DACHU BAZYLIKI

Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się w kancelarii, bądź u ks. proboszcza.

SKARBIEC ŚW. JAKUBA

Skarbiec św. Jakuba znajduje się we wnętrzu Dzwonnicy. Na trzech piętrach galerii, w specjalnych gablotach, prezentowane są dzieła sztuki złotniczej: kielichy mszalne, cyboria, lichtarze i in.
Dzwonnica jest także świetnym punktem widokowym na całe miasto, jezioro oraz pobliskie góry. Na szczycie dzwonnicy znajduje się taras widokowy.

Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się w kancelarii, bądź u ks. proboszcza.